subota 30.09.2023.
16:54

Šampion se vratio u pobednički ritam.

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Posle nešto lošijeg starta sezone, Napoli se polako vraća u šampionsku formu. Ekipa Rudija Garsije je pre tri dana bila ubedljiva protiv Udinezea (4:1), a danas je u utakmici sedmog kola Serije A kao gost savladala domaći Leće sa 4:0.

Ovo je ukupno četvrta pobeda Napolija od starta sezone i sada ima 14 bodova na trećem mestu na tabeli, dok je Leće ostao na sedmoj poziciji sa tri boda manje.

Na vodeći gol Napolija čekalo se tek petnaest minuta od početka meča. Gosti su najpre iznudili slobodan udarac sa leve strane odakle je Pjotr Zjelinski sjajno centrirao na ivicu peterca, gde je najviši u skoku bio Leo Ostigard i udarcem glavom poslao neodbranjiv šut u gol - 0:1.

Prednost gostiju duplirana je posle pet minuta igre u drugom poluvremenu. Kvarackelija je sa leve strane došao do ivice kaznenog prostora, a onda uočio Osimena i poslao mu idealnu loptu u peterac, a najboljem strelcu Napolija je ostalo samo da se ''pokloni'' i udarcem glavom sprovede loptu u mrežu - 0:2. Osimen je je prvo poluvreme odgledao sa klupe za rezerve, u pauzi je zamenio Simeonea i posle samo pet minuta na terenu uspeo je da postigne svoj već peti ovosezonski gol u Seriji A.

Malo je nedostajalo da se Leće ubrzo vrati u igru.  Krstović je u 57. minutu napravio pometnju u kaznenom prostoru Napolija, njegov udarac je izblokiran, ali lopta je na kraju stigla do Strefece koji ju je poslao u mrežu, ali gol nije priznat jer je sudija Paireto video igranje rukom Nikole Krstovića.

Sve nade domaćih da mogu da izbegnu poraz ugasile su se u 87. minutu meča, kada je Đanluka Gaetano sa ivice kaznenog prostora snažno šutirao u desni ugao gola golmana Falkonea koji nije stigao ni da se pomeri - 0:3.

Ni to nije bilo sve. Gaetano je u trećem minutu nadoknade vremena iznudio i jedanaesterac, Ramadani ga je oborio u kaznenom prostoru Lećea. Sa bele tačke precizan je bio Politano za konačnih: Leće - Napoli 0:4.