Leće nije imao šta da traži na Meaci, Lazovićeva Verona beži iz opasne zone!

Autor: Ivan Cvetković
subota 23.12.2023.
19:55

U terminu od 18 časova, večeras su odigrane dve utakmice 17. kola italijanske Serije A.

AP Photo/Luca Bruno)

Fudbaleri Intera savladali su u Milanu ekipu Lećea sa 2:0.

Izabranici Simonea Inzagija ostvarili su zasluženu pobedu protiv tima iz Apulje kojem je malo nedostajalo da izdrži čitavo poluvreme bez primljenog gola.

Dogodilo bi se to da nije bilo detalja iz 43. minuta kada je Jan Bisek postigao svoj prvenac u dresu "neroazura" posle centaršuta Čalhanoglua.

Prednost Intera udvostručio je Nikolo Barela koji je u 78. minutu iskoristio maestralnu asistenciju Arnautovića i tako postavio konačan rezultat.

Leće je šest minuta kasnije ostao sa igračem manje posle isključenja Bande što je otklonilo bilo kakvu dilemu oko ishoda meča.

U isto vreme, Verona je na domaćem terenu slavila protiv Kaljarija identičnim rezultatom, 2:0.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, početak drugog obeležilo je isključenje Makombua nakon kojeg je već u sledećem napadu Siril Ngonž doneo prednost svojoj ekipi.

Konačan rezultat postavio je Milan Đurić u 90. minutu.

Srpski reprezentativac Darko Lazović ušao je u igru u 68. minutu meča.