subota 13.04.2024.
16:59

Veliki trijumf žuto-crvenih.

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Fudbaleri Lećea savladali su Empoli sa 1:0 u meču 32. kola italijanske Serije A.

U duelu dve ekipe koje se bore za opstanak domaćin je došao do najvažnije pobede u sezoni i odmakao od "opasne zone", dok je Empoli blizu da u nju upadne.

Postigli su gosti pogodak već u petom minutu preko Alberta Ćerija, ali je njegov gol poništen zbog igranja rukom u začetku akcije.

Od tog trenutka Leće je bio bolji rival. Ređale su se šanse domaćina preko Dorgua, Pikolija i Baskirota, ali gola nije bilo sve do 89. minuta.

Tada se rezervista Santjago Pijeroti sjajno izborio za loptu pored štopera Empolija Pecelje i uposlio usamljenog Nikolu Sansonea kome nije bilo teško da iz peterca zatrese mrežu rivala i donese bodove svom timu.