Legija konačno pobedila, ali novi maler za Radovića!

subota 01.10.2016.
23:01

Posle više od mesec dana, poljski šampion večeras upisao pobedu, i to ubedljivu, ali je naš internacionalac Miroslav Radović u finišu pokvario utisak.

U Poljskoj se ovog vikenda igra 11. kolo nacionalnog šampionata, a aktuelni šampion Legija je na svom terenu u Varšavi večeras ubedljivo savladala Lehju iz Gdanjska sa 3:0.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Na vođstvo Legije se čekalo do 49. minuta, kada je Giljerme savladao Vanju Milinković-Savića, a isti razvoj događaja viđen je i devet minuta kasnije, kada je Legija povela sa 2:0.

Pitanje pobednika u ovom susretu je i definitivno rešeno u 70. minutu, kada je Radović asistirao Nemanji Nikoliću, a ovaj pogodio za konačnih 3:0.

Ono što je, međutim, pokvarilo utisak kada je u pitanju domaći tim, jeste drugi žuti, odnosno crveni karton koji je dobio Miroslav Radović u 89. minutu meča, pa ga sigurno nećemo gledati u sledećem kolu.

Na drugoj strani, osim pomenutog golmana Vanje Milinković-Savića, svih 90 minuta je odigrao i Miloš Krasić, koji u Lehji nosi kapitensku traku.

Ovo je treća pobeda Legije u 11 odigranih mečeva i trenutno se nalazi na devetoj poziciji na tabeli.