četvrtak 26.10.2023.
22:56

Teška noć za "brđane".

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Kada je Čukarički izborio plasman u grupnu fazu Lige konferencija svi su na Banovom brdu bili presrećni zbog istorijskog uspeha i prilike da se izmere sa sjajnim evropskim timovima poput Firoentine, ali im je večeras verovatno to preselo.

Srpski predstavnik u Evropi doživeo je debakl u trećem kolu grupe F Lige konferencija. Fiorentina je na stadionu "Artemio Franki" slavila sa 6:0.

Prošlo je tek šest minuta igre kada je golman Čukaričkog Belić morao da vadi loptu iz mreže. Ranijeri je poslao dugu loptu ka napadaču  Lukasu Beltranu, Argentinac u duelu nadvisio Vranješa, a zatim zatresao mrežu gostiju.

Samo četiri minuta kasnije opet je Beltran bio koban po Čukarički. Ponovo je lopta stigla iz poslednje linije, ovoga puta asistent je bio Martinez Kvarta, a Beltran majstorski lobovao istrčalog Belića.

Nije prošlo ni pola sata, a Fiorentina je vodila sa 3:0. Fantastičan pogodak postigao je Žonatan Ikone.

Sve je za ekipu trenera Igora Matića bilo još gore kada je direktan crveni karton zbog starta sa leđa dobio  Luka Subotić u 36. minutu.

U drugom poluvremenu "viola" je drastično spustila ritam, ali je svakako postigla još tri gola.

Domaći su povisli na 4:0 golom rezervnog napadača Rikarda Sotila u 65. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Novi pogodak u mreži Čukaričkog videli smo osam minuta kasnije, Sotil je bio asistent, a Martinez Kvarta strelac.

Konačnih 6:0 postavio je Maksim Lopez u 83. minutu posle još jednog izvanrednog udarca sa distance.