17:54

'Lisice' sačuvale lidersku poziciju zahvaljujući 'džokeru' Uljoi. Branislav Ivanović junak pobede 'Plavaca' u Sautemtonu

BETA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Norič je minut delio da ostane neporažen u Lesteru protiv lidrea.

'Lisice' su imale inicijativu, ali nisu uspele da probiju bedem borbenih 'Kanarinaca' sve do 89. minuta utakmice.

U heroja je izrastao rezervista Leonardo Uljoa postigavši pobedonosni gol na asistenciju Olbrajtona, pa će Lester ostati lider i nakon 27. kola Premijer lige.

Čelsi je preokretom u finišu došao do celog plena na 'Sent Merisu' protiv Sautemptona.

'Sveci' su poveli u finišu prvog poluvremena, Šejn Long je razbio uspavanku, Irac je rutinski rešio situaciju 'jedan na jedan' sa Kurtoom, bocnuo je loptu u maniru rasnog strelca i zatresao mrežu. Na osnovu prikazanog na terenu, minimalac Kumanove ekipe na poluvremenu je bio aspolutno zalužen, gosti su uputili samo jedan šut ka golu.

'Plavci' su zaigrali ozbiljnije u nastavku, ali su do izjednačenja stigli pukom srećom 15-ak minuta pre kraja.

Seks Fabregas
je uputio centrašut s levog boka, ali Forster nije najstrećnije reagovao, lopta je odsokiča ispred njega i završila u golu.

Čelsi je u finišu krenuo na pobedu i do nje došao u nadokandi.

Branislav Ivanović je bio najviši u skoku nakon kornera sa desne strane i glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 1:2.

Kapiten reprezentacije Srbije je sa kapitenskom trakom na ruci odigrao ceo meč na poziciji štopera, dok je Nemanja Matić proveo na terenu nekoliko sekundi, Hidikn ga je uveo u 93. minutu. Na drugoj strani, Dušan Tadić je presedeo ne klupi.

Čelsijeva serija nepobedivosti u domaćem šampionatu traje od sredine decembra prošle godine, ovo je 11. prvenstveni meč u nizu koji aktuelni šampion nije izgubio, a pobeda nakon preokreta nad Sotonom je sjajna uvertira pred revanš 1/8 finala Lige šampona protiv PSŽ-a na 'Stamford Bridžu' (prvi meč 2:1 za 'Svece').

Marko Arnautović je junak pobede Stouka nad Aston Vilom na 'Britaniji'.

Austrijanac srpskog porekla je doveo 'Potere' u vođstvo u 51. minutu iz penala, a pet minuta kasnije duplirao prednost.

Fenjeraš je smanjio na 2:1 preko Bakunje u finišu, ali bodovi ostaju u Stouku.

Duel između Votforda i i Bornmauta na 'Vikaridž Roudu' završen je bez golova.

Podsećamo da je na premijeri 27. kola Vest Hem minimalcem došao do sva tri boda protiv Sanderlenda na svom 'Bolejn Graundu'.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

25 Komentara

RvN10
Saturday, 27.02.2016
21:32

Ovaj Lester koliko me pozitivno iznenadjuje toliko me i nervira!

Mihajlo_NS
20:34

Bravo plavci konacno vrlo vazna pobeda i to u gostima vrlo neugodnoj ekipi..bice top 6 mesta sigurno.Cestitam Bane.

hadzimontagic
19:53

Niko ne moze da kaze, da ce Celzi ispasti iz lige: Celzi je kao Liverpul i Real, sto stariji sve losiji i losiji.

19:34

do kraja sezone ima Celzi da bude izmedju 5-6 pozicije na tabeli,a uzmemo FA dosta i tesko da se LS moze uzeti,ali kako je delovala sezona sada je super.

Pipoo
19:06

ovu godinu premier liga zvuci kao onoo : kad nema maca misevi vode kolo ...

The KING(guapo)
19:05

Zadovoljan sam pobedom ali jedva cekam sledecu sezonu da sa Konteom,pola ovi igraca nece igrati kod njega.

Can Demir
19:05

Bravo za Ivanovića i Fabregasa.nSouthampton veoma dobra i skockana ekipa sa starim liscem na klupi.Kenedy veoma dobar dribler ali los suter,kriminalna reakcija Babe kod prvog gola,Sve u svemu napredujemo.CFC!

lamps8
19:05

konacno na srecu dobijemo utakmicu mnogo bitna pobeda azar opet razocarao ne moze povuce loptu kao nekad treba mu samopouzdanja

NIKE
19:01

Chelsea odigrao savršeno drugo poluvrijeme, prvo smo sami sebe ubili, tačnije Baba nas zakopao. Kenedy unio bolju igru po lijevoj strani, i defanzivno i ofanzivno bio dobar, Fabregas opet bio vrh, kao i Mikel, nama nisu mnogo važni ovi bodovi, nadam se da će Pedro biti OK, Terry će valjda biti spreman za idući meč, ako hoćemo da imamo šansu protiv PSGa moramo igrati kao u drugom poluvremenu - samo napadački. PSG je kao i mi domaćinska ekipa, nikoga jakog oni nisu dobili u Evropi, na gostujućem terenu, ali im odgovara i remi tako da moramo napasti. Azar opet prosječan meč, valjda će se popraviti do kraja sezone, inače prodati ga i dovesti Mahreza ili Drakslera - za novac od prodaje, ili još bolje vratiti Kvadrada.

tony zahirovic1234
19:49

Popravljate se, bravo...

Realan tip
19:01

Lester je odigrao jako lose po meni, ali je uspio da dobije.Vratilo im se za poraz od Arsenala.Mislio sam da ce ih ubiti ona sedmica slobodno sto su imali igraci.Vardy danas zakljucan, Marez dosta lose.Tu sam utakmicu gledao, za ostale ne znam sta se desavalo.Na rezultatima sam vidio da je Bane dao gol u 89., nevazno uostalom.Pitam se da li je sada dobar razmazenim navijacima Celzija koji su se smijali kada je dobio novi ugovor.

West London
19:00

Svaka čast momci pokazali ste karakter,zasluženo smo pobjedili,baba je cijelu utakmicu bio u grču,kao i cahill i bane u prvom poluvremenu,što se ostalih tiče zantastični,eden polako se vraća imao je prilku poenzirati ali je nesebičan,samo da se pedro nije ozlijedio jer oscar duši igru,fabregas doktor,costa također fantastičan,ali Bane čovjek stijena po tko zna koji put radujr nas navijače,kennedy lomi kičme,ma sve je fantastično,Ponosan sam što sam navijač Plavaca.ps.gdje je al ahili najtrofejniji na svijetu joj kako mi je drago,eno ga skrio se u mišju rupu,ups osvojit će oni naslov ove godine ja zaboravio,predominantni su.

Sportski Paćino
19:00

Bravooooo Celsiii!!!!!

Стерлинг Арчер
19:00

Kakav smo gol primili, takav smo i dali. Veoma dosadna utakmica sve u svemu. Fabregas odigrao vrhunski, ostali prosek

S-I-M-K-E_
18:59

Mozda i kljucna pobjeda za Lester.Da su odje odigrali X,vjerovatno ne bi imali sansu za titulu.

proyectant
19:47

Samo lupas. 2 boda razlike izmedju x i pobede i odmah nemaju sanse za titulu. A 11 utakmica do kraja. :D Ti si genije.

Karamela
18:58

I opet Chelsea daje gol u nadoknadi.

Drogba11Didier
19:02

Jel ima neko pravilo koje kaze da je to zabranjeno?

Jose Jurado
18:58

Dobar nas mec!

Anthlon
18:57

Navijam da Lester osvoji PL, zasluzili su to momci! Ako Bog da i u Ligi Sampiona sledece sezone da doguraju daleko. :D

cukambre
19:40

Samo da sacuvaju tim i da dovedu par igraca bar za klupu.Ako krenu da prodaju nece dogurati daleko.

19:59

Tesko ce Lester sacuvati ekipu, Bajer za Suca daje 100miliona, Barsa za Hasa 120miliona, PSG za Suca nudi 95miliona. Silan je ovaj Lester, oni gaje fudbal koji ce trajati najmanje jos 20godina. Sa ovakom igrom Lester ce osvojiti brdo trofeja.