subota 16.01.2021.
22:56

Lester na drugom mestu, moguće je da će tu i ostati posle ovog kola.

EPA-EFE/Tim Keeton

Ekipa Lestera je uspela da savlada Sautempton na svom terenu u okviru 19. kola Premijer lige sa 2:0 i da tako stigne do drugog mesta na tabeli ovog takmičenja, makar do sutra kada igraju prvoplasirani Mančester junajted i trećeplasirani Liverpul.

Nije Sautempton bio podređen, imao je svoje šanse, prvu preko Adamsa kojem je Šmajhel odbranio udarac, a onda u 37. minutu gol u mreži Sautemptona.

Medison je odlično prošao, stigao do peterca i pucao iz sve snage iz mrtvog ugla, golmanSautemptona se nije ni pomerio, 1:0.

Bertrand je imao dobru priliku za Sautempton, na startu drugog dela i Armstrong, ali je uvek Šmajhel bio na mestu. Armstrong je pogodio i prečku u 73. minutu utakmice, na drugoj strani Barns i Vardi su promašili svoje šanse.

I onda na samom kraju u nadoknadi vremena, Harvi Barns istrčava kontru i pogađa bez velikih problema za konačnih 2:0.