petak 13.08.2021.
22:25

Bajern bez pobede na startu prvenstva.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Bez pobednika u prvom duelu nemačkog šampionata za ovu sezonu. Menhengladbah je na svom terenu dočekao aktuelnog šampiona, ekipu Bajerna, a pobednika nije bilo - 1:1 (1:1).

Bajern je već bio u zaostatku nakon 10 minuta igre. Izgubili su fudbaleri Bajerna loptu u napadu koji je tekao po levoj strani, Lars Štindl je uspeo da doda loptu u kazneni prostor, a tamo je bio Plea koji pogađa za 1:0.

Aktuelni šampion je bio bolji rival, ali mu je trebalo vremena da stigne do izjednačenja.

Desilo se to u 42. minutu.

Bio je korner za Bajern, Kimih ga je izveo odlično, a na pravom mestu bio je RobertLevandovski koji je postigao svoj prvenac ove sezone.

Bavarci nešto bolji u nastavku, ali je Jan Zomer bio bolji u duelima sa Robertom Levandovskim, dok je dobru šansu za Menhengladbah propustio Lars Štindl.

Dakle, aktuelni šampion nije uspeo da pobedi veoma dobru i organizovanu ekipu Borusije, ali jasno je da je tek početak sezone i da je pitanje trenutka kada će pobede početi da se nižu.