21:55

Barsa u finalu Superkupa.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale španskog Superkupa.

Barsa je večeras u Rijadu sa 2:0 savladala ekipu Osasune i zakazala "El klasiko" u borbi za trofej.

Katalonci su veliku priliku da povedu imali u imali u 13. minutu kada je Roberto proigrao Levandovskog, ali je golman Osasue Erera sjajnom intervencijom zaustavio udarac Poljaka.

Mogla je i Osasuna do gola u prvom delu da je hrvatski napadač Ante Budimir bio precizniji u 38. minutu.

Trenutak odluke dogodio se u 59. minutu kada je Ilkaj Gundogan majstorski uposlio Roberta Levandovskog na ivici kaznenog prostora rivala, a napadač Barse sjajno primio loptu, šutirao u padu i zatresao mrežu Osasune.

Mogla je Barsa da udvostruči prednost devet minuta kasnije, ali je udarac Feliksa zaustavio večeras veoma dobri Erera.

Najbolju priliku da dođe do izjednačenja Osasuna je imala 12 minuta pre kraja kada je u prilici još jednom bio Budimir, ali se tada istakao čuvar mreže Barse Injaki Pena.

Sve je rešeno u trećem minutu sudijske nadoknade kada je mladi Lamine Jamal postigao drugi pogodak za Barsu na asistenciju Feliksa.

Utakmica finala Superkupa Španije između Barse i Reala igra se u nedelju 14. januara.