subota 30.04.2022.
20:29

Podela bodova u gradskom derbiju.

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Fudbaleri Valensije i Levantea podelili su bodove 1:1 u gradskom derbiju 34. kola španske La lige, što je rezultat koji, imajući u vidu razvoj dešavanja na terenu, daleko više odgovoara domaćinu.

Domaćin je u daleko boljoj poziciji dočekao ovu utakmicu, za razliku od gostiju koji se grčevito bore za opstanak.

"Slepi miševi" su poveli u 27. minutu golom Uga Duroa nakon sjajnog skoka i udarca glavom kada se lopta odbia od prečke i završila u mreži.

Samo nekoliko minuta kasnije Levante je dobio igrača više nakon što je direktan crveni karton zaradio Hoze Gaja, a već u 41. minutu malo je falilo da Levante izjednači nakon pokušaja Kampanje.

Levante je imao lepu priliku i u petom minutu nadoknade, ali je golamn Valensije izvanredno intervenisao.

U drugom poluvremenu Levante je bio bliži izjednačenju, a nagrada je stigla u 82. minutu kada je Oskar Duarte odlično skočio i glavom poravnao rezultat.

Dva minuta kasnije Levante je ponovo pokušao, ali je lopta ovaj put otišla preko gola.

U 89. minutu Levante je ponovo bio blizu golu, ali je oštar udarac završio u rukama golmana Valensije, dok je u nadokandi vremena još jedan pokušaj bio izblokiran.

Na kraju podela bodova, koja kao što rekosmo više ide na ruku bezbrižnoj Valensiji, dok Levanteu u poslednjih četiri kola sledi isto toliko finala kako bi opstanli u ligi.