Levante ubedljiv u Leganesu, saigrač pokvario ulazak Brašanca, Lukić presedeo na klupi

23:06

U okviru poslednjeg meča 36. kola španske Primere, Leganes je ugostio ekipu iz Valensije.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Na stadionu u Leganesu slavili su gosti rezultatom 0:3 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Morales doneo prednost ekipi Levantea.

Samo minut kasnije je trener Leganesa na teren poslao bivšeg fudbalera Partizana Darka Brašanca, ali srpski internacionalac nije mogao mnogo da pomogne svojoj ekipi, kako je samo 60 sekundi nakon njegovog ulaska Zaluda zaradio direktan crveni karton, te je domaćin ostao sa desetoricom.

Već u 59. minutu je Bardi povsio na 0:2, da bi konačan rezultat u 77. minutu postavio Koke.

Ovaj susret nije imao preterani rezultatski značaj, kako su oba tima pre meča ostvarila zacrtani cilj, obezbedili su opstanak u ligi. Leganes je 17. sa 40 bodova, Levante sada ima tri više i nalazi se odmah iznad njih na tabeli.

U ekipi Levantea, bivši fudbaler Partizana Saša Lukić je čitav meč proveo na klupi za rezervne igrače.