nedelja 01.11.2020.
17:40

I efikasniji...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Šesto kolo nemačke Bundeslige nastavljeno je današnjom utakmicom u Frajburgu, gde je Leverkuzen kao gost trijumfovao rezulttaom 4:2.

Početak je nagoveštavao drugačiji ishod, pošto je Holer već u trećem minutu doveo Frajburg u vođstvo, ali do kraja poluvremena preokret je režirao dvostruki strelac Alario, golovima u 29. i 42. minutu meča.

U nastavku, Amiri je u 64. minutu povisio na 3:1 u korist ''Farmaceuta'', a rezultatsku neizvesnost je vratio Petersen, osam minuta kasnije.

Ipak, da u finišu ne bude drame, pobrinuo se Tah u 76. minutu za konačnih 4:2 za Leverkuzen.

Ovo je već treća uzastopna pobeda ''Farmaceuta'', posle tri remija na startu sezone i uz Volfsburg su još uvek jedina neporažena ekipa od početka šampionata.

Frajburg je pretrpeo drugi poraz i ostao je na trinaestoj poziciji sa šest osvojenih bodova.