petak 03.12.2021.
22:44

Mitrović i Fulam bez trijumfa.

@FulhamFC/Twitter

Fudbaleri Fulama i Bornmuta odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) derbi okršaj 21. kola Čempionšipa.

Dve najbolje ekipe u ovoj sezoni najkvalitetnije druge lige sveta podelili su bodove i tako je propuštena prilika za Fulam da se odmakne od svog protivnika iz ove runde, a ujedno za Bornmut da preuzme lidersku poziciju.

Prvi pogodak viđen je posle nekoliko sekundi drugog poluvremena. Akcija kao iz knjiga ekipe Bornmuta. Sedam dodira bilo je dovoljno "trešnjicama", odnosno Dominika Solankija koji je na maestralan način okončao ovaj prelep napad ekipe Skota Parkera.

Aleksandar Mitrović je bio pretnja, imao jednu sjajnu šansu glavom nakon koje je još bolju propustio Kebano, ali nekoliko minuta kasnije, štoper Fulama Adarabio Tosun donosi poravnanje i konačan rezultat.

Fulam tako ostaje prvi na tabeli sa 44 boda, dok jedan manje ima Bornmut.