utorak 23.02.2021.
20:54

Luda utakmica.

EPA-EFE/Gareth Copley

Fudbaleri Lidsa pobedili su na svom stadionu ekipu Sautemptona rezultatom 3:0 (0:0) u zaostalom meču Premijer lige.

Strelci za Lids bili su Bamford u 47, Dalas u 78. i Rafinja u 84. minutu, ali je pravo čudo da ovde nije palo još golova.

Na obe strane bilo je više prilika, sudija je mogao da svira i koji penal, VAR je dobro odradio posao kada je Dijego Ljorente umalo napravio penal, ali je Tela simulirao.

Na drugoj strani, potez utakmice napravio je Oriol Romeu koji je maestralno uklizao Rafinji u situaciji jedan na jedan. Delovalo je da je čist penal, ali je usporeni snimak potvrdio da je to bio savršeni klizeći start.

Golove smo videli u drugom delu, i to već u 47. minutu kada je Bamford pogodio za 1:0.

Lids je potpuno dotukao goste ubitačnom kontrom u 78. minutu kada je Dalas iskoristio asistenciju Herisona, da bi 84. Rafinja iz slobodnjaka postavio konačnih 3:0.

Lids je ovim trijumfom skočio na 10. mesto sa 35 bodova, dok je Sautempton 14. sa pet manje.