subota 26.02.2022.
15:25

Nova katastrofa Bjelisnog tima.

Zac Goodwin/PA via AP

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Lids junajted na "Eland roudu" sa 0:4 (0:3) u okviru 27. kola Premijer lige.

Bila je to dominantna partija Konteovog sastava, a još jedna bleda utakmica Lidsa koji nastavlja da posrće i sve više izgledaju kao ekipa iz Čempionšipa.

Totenhem je rano poveo preko Meta Doertija koji je posle pogotka, ubrzo upisao i asistenciju za odličnog Dejana Kuluševskog. Šveđanin je probio kompletnu odbranu Lidsa koja je bila isuviše mlaka u situaciji kada su morali da spreče doskorašnjeg igrača Juventusa da prođe što im se obilo o glavu.

Do kraja poluvremena, Hari Kejn je postavio ogromnih 3:0 za poluvreme, što je bilo drugi put uzastopno da Lids prima tri pogotka u prvih 45 minuta. U sredu im je Liverpul na "Enfildu" učinio tako nešto.

Tim Antonija Kontea je propustio nekoliko dodatnih prilika, a utakmicu je zapečatio Son svojim 10. golom u sezoni.

Lids je trenutno u velikoj krizi. Ovo im je peti poraz u poslednjih šest mečeva, a u tih pet duela imaju gol-razliku 2:18. U međuvremenu su remizirali sa Vilom 3:3.