Liga 1 - Anže i Bordo ubedljivi, Lorijen slavio posle velikog preokreta, Tuluz se jedva izvukao

subota 18.03.2017.
21:51

U terminu od 20 sati na programu 30. kola francuske Lige 1 odigrana su četiri susreta.

Anže je kod kuće slavio sa 3:0 (0:0) protiv Gengama, za šest minuta su postigli dva gola i sačuvali sve bodove.

Poveli su u 63. minutu, strelac je bio Bamba, na asistenciju Manganija, da bi u 69. minutu Bamba uzvratio uslugu i asistirao Manganiju za 2:0.

Gosti do kraja nisu uspeli da ugroze pobedu domaćina, Anže je uspeo da dođe i do još jednog gola, kako je Dijedu u 83. minutu postavio konačan rezultat.

Bordo je na svom stadionu razbio Monpelje sa 5:1 (3:0).

U periodu od 25. do 32. minuta "Žirondinci" su postigli tri gola i tako manje-više rešili pitanje pobednika već posle pola sata igre.

Najpre je Rolan na asistenciju Kontenta načeo mrežu gostiju, samo četiri minuta kasnije Sankare povećava prednost domaćina, da bi Vada sa bele tačke postavio konačan rezultat prvog dela igre.

Nakon dva minuta igre u nastavku, tračak nade za Monpelje, Budebuz je bio precizan sa kreča.

Ipak, strelac prvog gola Rolan stavlja tačku na ovaj susret, svojim drugim pogotkom, ovoga puta na asistenciju Sabalija.

Da pobeda "Žirondinaca" bude još ubedljivija, postarao se Malkom u 91. minutu, golom na asitenciju Une.

Nansi je ugostio Lorijen, na kraju su gosti slavili, meč je okončan rezultatom 2:3 (2:0), iako je domaćin imao prednost sve do 88. minuta.

Poveli su domaći u 28. minutu preko Mauase, njemu je asistirao Isar Dija, koji 15 minuta kasnije postiže gol sa kreča za sigurno prednost domaćina pred odlazak na odmor.

Gosti se vraćaju u nastavku, Mukandjo je pogodio u 66. minutu i najavio mogući povratak Lorijena.

To se i dogodilo u 88. minutu, kada je mrežu Černika zatresao Lutoa na asistenciju bivšeg igrača Njukasla Silvana Marvoa.

Potpuni preokret gostima donosi bivši igrač Liona Mvuemba, golom u 94. minutu.

Ren je uzeo samo bod na gostovanju Tuluzu na "Munisipalu", na kraju je bilo 0:0 (0:0).

Domaćin od 62. minuta  imao igrača manje, kako je Blin u periodu od samo šest minuta zaradio dva žuta kartona.

Gosti to nisu uspeli da iskoriste, imali su veliki broj šansi ali nisu uspeli da dođu do gola.