Liga 1 - Bordo gazi redom, "srpski" Tuluz poražen na Korziki

Autor: Boban Filipović
subota 23.08.2014.
22:16

U okviru trećeg kola francuskog šampionata večeras je odigrano pet utakmica, videli smo tri pobede domaćih ekipa i dve gostiju.

Bordo nakon tri kola ima maksimalan učinak.

Žirondinci su slavili posle preokreta u gostima kod Nice, 1:3 je pisalo na semaforu na kraju meča iako su gosti završili meč s desetoricom.

Domaćin je rano poveo preko Bosetija, do poluvremena je izjednačio Diabate s penala, da bi na početku drugog dela igre Moris-Belaj i Sertić postigli još dva gola za Bordo. Diabate je deset minuta pre kraja meča morao van igre zbog dva žuta kartona.

Uroš Spajić je odigrao ceo meč za Tuluz u Bastiji, Pavle Ninkov i Aleksandar Pešič su dobili priliku sa klupe, ali se ekipa sa najviše Srba u Ligi 1 vraća sa Korzike poražena minimalcem.

Jedini gol na meču postigao je Budebuz sa bele tačke sredninom prvog del aigre.

Poraz od Porta u plejofu za LŠ nije uticao na igrače Lila koji su pred svojom publikom golovima Delaplasa i Simona Kjaera savladali Lorijen.

Isti rezultat (2:0) bio je i u Monpeljeu gde je gostovao Mec. Strelci za ekipu s juga Francuske bili su Tiene i Kamara,a  zanimljivo je da je prvi pao u poslednjem minutu prvog dela, a drugi u poslednjem minutu utakmice.

Rems je nakon junačkog remija protiv PSŽ-a na satrtu posustao, ceo plen iz krunidbenog mesta francuskih kraljeva odneo je Kaen. Gosti su slavili sa 2:0 golovima Kantea i Bazilea u finišu meča.