Tuluz ostavio Mec u zoni ispadanja.

twitter
twitter

Fudbaleri Bresta nastavljaju sa sjajnim partijama ove sezone.

Brest je u meču 18. kola francuske Lige 1 kao domaćin savladao Monpelje sa 2:0 i trenutno je na trećem mestu iza Pari Sen Žermena i Nice.

Domaći su zatresli mrežu rivalu u 21. minutu, kada je pogodio Stiv Munije, ali je gol Beninca poništen zbog ofsajda.

Ipak, u trećem minutu drugog dela nije bilo spasa za Monpelje. Mahdi Kamara je sjajnim driblinzima stvorio sebi prostor da proigra Uga Manjetija, a ovaj postigao vodeći pogodak za Brest.

Konačan rezultat postavio je napadač Žeremi Le Duron u sudijskoj nadoknadi.

Tuluz je kao gost bio bolji od Meca rezultatom 1:0 i poslao domaćina u zonu ispadanja.

Gol vredan tri boda za goste postigao je Vensan Sijero u 12. minutu, a posao Tuluzu znatno je olakšan 18 minuta pre kraja kada je crveni karton dobio defanzivac Meca Kristof Herle.

Klermon je kao gost sa 2:1 bio bolji od nanta.

Gosti su poveli u 29. minutu golom Šamera Nikolsona, dok je Flon Mole posle dva minuta igre u drugom delu doneo izjednačenje Nantu, koji je u završnici meča igrao sa desetoricom posle crvenog kartona Benija Traorea u 73. minutu. To je Klermon iskoristio i golom Žima Alevine minut pre kraja stigao do trijumfa.