petak 28.08.2020.
22:57

Lion slavio posle preokreta.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su u drugom kolu francuskog šampionata protiv Dižona sa 4:1 (3:1).

Gosti su poveli u 14. minutu, strelac je bio Šajdler, prvi pokušaj napadača Dižona je bio izblokiran, ali mu se lopta odmah odbila, usledio je vrlo precizan udarac za vođstvo od 0:1.

Ipak, u 38. minutu su skrivili penal, oboren je Korne, odgovornost je preuzeo Depaj, koji je bio siguran sa kreča, 1:1.

U samom finišu prvog dela igre, Holanđnin je još dva puta bio u centru pažnje, najpre je nakon njegovog oštrog centaršuta autogol postigao Lotoa, da bi u prvom minutu nadoknade Depaj stigao i do drugog pogotka na utakmici, majstorski se snašao u gužvi pred golom rivala.

Sa 3:1 se otišlo na odmor, da bi svojim trećim golom na utakmici Depaj postavio konačan rezultat u 66. minutu, ponovo je bio precizan sa bele tačke.

Za Lion je ovo bio prvi meč u sezoni, otvorili su je na sjajan način.