Liga 1 - Der Zakarijan "žrtvovao" Ristića, ali nije vredelo, Parižani se poigrali sa Monpeljeom!

petak 22.01.2021.
22:53

Gosti ispraćeni "pokerom" u mreži...

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Monpelje rezultatom 4:0 u okviru 21. kola francuske Lige 1.

Sve je krenulo po zlu za goste u 19. minutu kada je Omlan posle VAR asistencije zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Mbapeom.

Upravo je 22-godišnji fudbaler "svetaca" u 34. minutu zatresao mrežu gostiju kada je iskoristio dodavanje Di Marije i lako savladao Bertou koji je ušao umesto reprezentativca Srbije Mihaila Ristića pošto je morao biti "žrtvovan" zbog isključenja Omlina.

U drugom poluvremenu bilo je jasno da će Monpelje teško izbeći poraz, usledio je pravi raspad sistema.

Parižani su u roku od tri minuta postigli isto toliko gola, prvi se upisao Nejmar u 60, da bi nakon njega pogađali Mauro Ikardi i ponovo Kilijan Mbape, pa gostima nije bilo spasa do kraja susreta.

Pari Sen Žermen je nakon trijumfa ponovo usamljen na vrhu tabele gde ima 45 bodova, tri manje od Lila koji ima utakmicu manje.

Sa druge strane, Monpelje se nalazi na 11. mestu Lige 1 sa 28. bodova.