Liga 1 - Francuzi još dremaju, dva gola na tri meča! Pocrvenelo u Strazburu!

17:15

U današnjem popodnevnom terminu 27. kola Lige 1 smo imali tri duela.

twitter.com
twitter.com

Postignuto je samo dva gola na tri utakmice Lige 1 u popodnevnom terminu. Domaćini Lil i Nica su slavili sa minimalnim rezultatom dok je u Genganu bilo 0:0.

U Genganu domaćin je nastavio seriju dobrih rezultata i uspeo da i posle treće uzastopne utakmice ostane neporažen.

Gosti iz Nanta su bili najbliži vođstvu u 74. minutu ali je gol Kulibalija poništen od strane glavnog sudije zbog ofsajda.

Meč je završen najnepopularnijim susretom 0:0.

"Doge" iz Lila su dočekale fenjeraše iz Dižona.

Domaći igrači su imale bolje prilike u prvom poluvremenu, ali se na pauzu ipak otišlo rezultatom 0:0.

U 55. minutu nastala je velika gužva zbog dosuđenog pa poništenog penala domaćina.

Glavni sudija je prvo pokazao na belu tačku, ali je posle konsultacija sa VAR tehnologijom preinačio odluku što je naljutilo domaće.

Susret se završio pobedom "Doga" 1:0, gosti su vezali šesti uzastopni poraz i nalaze se na 19. poziciji Lige 1.

Duel Nice i Strazbura je odlično počeo za domaćina koji su stigli do vođstva u 20. minutu susreta.

Imao je domaći tim još par prilika da udvostruči vođstvo do poluvremena, ali ih nisu iskoristili.

Zamalo da im se to odbije u glavu kada je Stefan Mitrović lepo šutirao glavom u 80. minutu ali njegov šut je izblokiran.

Na kraju je Nica uspela da ostvari minimalnu pobedu i prekine seriju od dva poraza.

Stefan Mitrović je odigrao celu utakmicu za gostujući tim.

Lil - Dižon 1:0
Nica - Strazbur 1:0
Gengan - Nant 0:0