nedelja 19.03.2023.
19:01

Raspad sistema u Parizu.

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Fudbaleri Rena savladali su Pari Sen Žermen u gostima sa 2:0 u meču  28. kola francuske Lige 1.

Tako je prekinuta feneomenalna serija "svetaca" od 35 utakmica bez poraza u domaćem šampionatu na "Parku prinčeva".

Ekipa koju sa klupe predvodi Kristof Galtije nalazi se u velikoj krizi nakon još jedne neupešne kampanje u Ligi šampiona i ispadanja u osmini finala od Bajerna iz Minhena, a sada je novi udarac zadao Ren.

Bili su bolji domaći u prvom delu, imali odlične šanse preko Mesija i Mbapea kome je poništen i pogodak zbog ofsajda, ali je Ren u finišu šokirao "svece". Igrao se 45. minut kada je  Burižo sjajnim pasom u prostor izbacio napadača Karla Toko Ekambije u veliku priliku, a Kamerunac rutinski matirao Donarumu.

Posle samo tri minuta igre u nastavku Ren je duplirao prednost. Domaći su nesmotreno izgubili loptu na svojoj polovini, a Ugočukvu namestio gol Arnau Kalimuendu.

Posle primljenog pogotka kao da više nije bilo do fudbala Parižanima koji nisu bili ni blizu da se vrate u meč.

Nakon ovog poraza PSŽ je ostao lider Lige 1 sa devet bodova više u odnosu na prvog pratioca Lans, dok je Ren na petom mestu sa 50 bodova.