Liga 1 - Lion poveo, pa strahovao od poraza protiv Bordoa

Autor: Aleksa Blaćanin
subota 03.11.2018.
21:28

Domaćin odigrao relativno loš meč.

Lion i Bordo su odmerili snage u 12. kolu francuske Lige 1, a meč je završen bez pobednika, 1:1 (1:0).

Lion je delovao totalno bezidejno na ovom meču, gosti su bili mnogo bolji, ali na kraju nisu imali sreće da stignu do totalnog preokreta.

Možda i najgori meč Liona u ovoj sezoni, ako izuzmemo onaj poraz od PSŽ-a. Bordo je dominirao na terenu, gosti su stvarali dosta prilika, ali jednostavno nisu imali sreće da postignu koji gol više. Lion je iz jedinog dobrog napada u prvom poluvremenu uspeo da postigne gol. Fekir je centrirao, lopta je nekako stigla do Ouara, koji je uspeo da savlada Kostila.

Nakon toga, Bordo je zaigrao još bolje u drugom poluvremenu. Stigli su do izjednačenja preko Kornelijusa u 73. minutu, ali nisu imali sreće da još neki put zatresu mrežu domaćina, iako je Bordo bio znatno bolji rival u ovom meču.

Jasno je da Lion očekuje vrlo bitna utakmica u okviru Lige šampiona, ali ovaj remi je dao konkurentima šansu da ih preteknu na tabeli i da Lion ispadne iz top 4.