Liga 1 - Ma kakav derbi, pukla bruka i "petarda" u Sent Etjenu, Lion drži korak za liderima!

22:50

Domaćin se propisno obrukao.

EPA-EFE/Franck Fife / POOL

Ono što je trebalo da bude derbi 21. kola francuske Lige 1, pretvorilo se u igru mačke i miša.

Olimpik iz Liona ponizio je domaći Sent Etjen kojem je naneo težak poraz od čak 5:0.

Sam početak prvog dela igre nagovestio je da bi se tako nešto moglo dogoditi, "zelene" je načeo Tino Kadevere u 16. minutu.

Do kraja poluvremena, "lavovi" su duplirali svoju prednost i to preko Marsela koji je iskoristio centaršut Duboe i glavom savladao Mulana.

Još gore je Sent Etjen prošao u nastavku igre.

Ponovo je proradila veza Duboa-Marselo, pa je Brazilac postigao još jedan gol u 59. minutu.

Devet minuta kasnije, Timo Kadevere se ponovo upisao u strelce i tako otklonio svaku dilemu kada je ishod ovog susreta u pitanju.

"Tačku na i" stavio je nesrećni Denis Buanga koji je postigao autogol u 82. minutu susreta.

Lion je posle osvojena tri boda uhvatio korak za liderima Pari Sen Žermenom i Lilom i sa dva boda zaostatka (43) zauzima treću poziciju u francuskom šampionatu.

Sent Etjen je sve bliži zoni ispadanja i nalazi se na 16. mestu sa 19 osvojenih bodova.