petak 29.11.2019.
22:42

Počelo je petnaesto kolo francuskog prvenstva.

EPA-EFE/GUILLAUME

Domaći dominirali i promašivali, Kardona zamalo da donese bod Brestu, ali "Radonja" prelepim golom donosi pobedu Marseju (2:1)

Od početka je usledila potpuna dominacija domaćeg tima, ali prvu priliku za Boašev tim propušta Dario Benedeto. Brest je potom uzvratio i pogodio stativu i to je bilo sve od pokušaja gostiju u prvom delu igre.

Domaći su pokušavali preko Sansona dva puta i Benedeta još jednom, ali se na pauzu otišlo sa 0:0.

U nastavku je zapretio Paje iz slobodnjaka, ali je Larsoneur bio na mestu. A onda odlična kontra i gol.

Marsej je odigrao brz tranziciju, lopta stiže do Benedeta koji vara golmana, ali na loptu ipak natrčava Sar koji postiže vodeći gol u 56. minutu.

Domaći su hteli i do drugog gola, ali je Dmitri Paje promašio dve odlične šanse što kako uvek bude biva kažnjeno.

Kardona postiže gol u 88. minutu, ali na drugoj strani rezervista Nemanja Radonjić stiže do drugog gola u dresu Marseja, i ovaj put gol koji donosi tri boda domaćem timu.

Gosti su završili meč sa igračem manjem pošto Mendi dobija direktan crveni karton u nadoknadi drugog dela igre.