Liga 1 - Monako za sedam minuta napunio mrežu Amjena, ubedljive pobede Nice i Strazbura, slavio i Ren

subota 07.12.2019.
21:55

Četiri susreta i četiri pobede domaćina u okviru 17. kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Monako - Amjen 3:0 (0:0)

"Kneževi" su slavili na svom stadionu veoma ubedljivo, a svi golovi su pali u rasponu od 62. do 69. minuta.

Poveli su preko Ben Jedera, potom je Maripan duplirao prednot Monaka u 66. minutu, a asistenciju Golovina, da bi samo tri minuta kasnije Balde Keita postavio konačan rezultat.

Nica - Mec 4:1 (2:0)

Povelo je domaćin u devetom minutu preko Siprijena, da bi u 41. isti fudbaler duplirao prednost Nice, ovoga puta sa bele tačke.

U nastavku je Ganago uvećao prednost ekipe Patrika Vijere, da bi Niane smanjio na 3:1 u 74. minutu.

Ipak, samo minut kasnije Lis Melu povećava prednost Nice na 4:1 i postavlja konačan rezultat.

Strazbur - Tuluz 4:2 (2:1)

Poveli su gosti u trećem minutu, strelac je bio Isimat-Miran.

Samo četiri minuta je bilo potrebni Strazburu da poravna, preko Konea, da bi u 26. minutu Tomason preokrenuo rezultat.

Sa 2:1 se otišlo na odmor, Ažurke je u 48. minutu povisio na 3:1, da bi Said smanjio na 3:2 samo dva minuta kasnije.

Ipak, Tuluz je doživeo još jedan poraz, za to se postarao Motiba, golom u 75. minutu utakmice.

Stefan Mitrović je presedeo čitav susret na klupi domaćeg sastava.

Ren - Anže 2:1 (1:0)

Poveli su domaći fudbaleri u 24. minutu, strelac je bio bivši igrač Milana Mbaje Nijang, na asistenciju Rafinje.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Nijang došao do drugog gola u 80. minutu, ponovo na asistenciju Rafinje.

Gosti su utešni gol postigli u trećem minutu nadoknade preko Aluija, kada je već bilo kasno da se uključe u borbu za bodove.