nedelja 03.10.2021.
19:00

Lil slavio na domaćem terenu.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Lila savladali su kao domaćini Marsej sa 2:0 u okviru devetog kola francuske Lige 1.

Aktuelni šampion zemlje nije na najbolji način započeo novu sezonu, ali trijumf nad ekipom Horhea Sampaolija bi mogao da im da vetar u leđa.

Presudan je bio detalj iz 28. minuta nakon prodora Čelika po desnoj strani, na pravom mestu u pravo vreme našao se Džonatan David koji je loptu praktično ugurao u gol.

Nakon toga, Marsej je preuzeo terensku inicijativu, ali su "doge" bile opasnije preko kontri Ikonea u dva navrata kada je pogađao stativu i prečku.

Na kraju, novi peh za goste, Under je isključen u 77. minutu, pa je Lil stigao do veoma značajnog trijumfa kada je David postigao svoj drugi gol u poslednjim trenucima meča.

Lil i Marsej imaju po 14 bodova, s tim što ekipa sa primorja ima utakmicu manje.