22:52

Fudbaleri Bastije ugostili su Nicu u premijernom meču 21. kola francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Izabranici Lusijana Favra i treći put zaredom nisu uspeli da slave u šampionatu Francuske.

Nakon remija sa Bordoom i Mecom, remizirali su i na gostovanju Bastiji, na kraju je bilo 1:1 (1:1), ekipa sa Auzrne obale je zadnjih pola sata imala i igrača više!

Igrao se 17. minut kada je Bastija došla do prednosti. Onijanž je postigao pogodak, lopta se do njega odbila nakon što je jedan od njegovih saigrača pokušao "makazicama" da uputi udarac ka golu Nice. U tome nije uspeo, ali je zato uspeo da proturi loptu do Onijanža koji je pogodio mrežu Beniteza.

Gosti su izjednačili nakih 15ak minuta kasnije, nakon kornera Siprijena najviši u skoku bio je defanzivac Suke.

U drugom poluvremenu, fudbaler domaćih Kozak je najpre u 56. minutu zaradio žuti karton, da bi mu to za rukom pošlo i osam minuta kasnije, kada je nakon još jedne javne opomene zaradio isključenje.

Gosti ipak nisu uspeli da do kraja susreta materijalizuju brojčanu prednost, interesantno je da trener Nice Lusijen Favr nije napravio nijednu izmenu tokom svih 90 minuta.

U sastavu tima sa Azurne obale od starta se našao i Mario Baloteli, ali ni Italijan nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju.

Nica je ovim bodom skočila na vrh tabele, dok će Monako imati priliku da se vrati na čelo u nedelju, kada na "Stadionu Luja drugog" budu dočekali ekipu Lorijena.

Ukoliko "Kneževi" slave, ponovo će biti prvi (48 bodova u slučaju trijumfa), Nici će bežati dva boda, a ukoliko i PSŽ (trenutno treći sa 42 boda) slavi u 21. kolu (sutra gostiju u Nantu od 17 sati), održaće tri boda zaostatka u odnosu na Monako, dok će u tom slučaju imati samo bod manje od Nice.

Što se tiče Bastije, oni su nakon ovog susreta 15. sa 21 osvojenim bodom.