nedelja 11.03.2018.
17:17

Fudbaleri Nice ubedljivo su slavili na gostovanju ekipi Gengana.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Ekipa sa Azurne obale gostovala je na "Ruduru" u okviru 29. kola francuskog šampionata, a na kraju su slavili sa čak 2:5 (1:1).

Poveli su domaći fudbaleri u devetom minutu, strelac je bio Klemen Grenije sa bele tačke.

Ipak, samo 15ak minuta kasnije Plea postiže gol za 1:1, na asistenciju Sakoa.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Alesan Plea za samo 10ak, 15 minuta igre u nastavku doneo dva gola prednsosti Nici.

Najpre je preokrenuo rezultat u 47. minutu, na asistenciju Serija, da bi 11 minuta kasnije, na asistenciju Lis Melua, kompletirao het trik za 1:3 u Genganu.

Ipak, domaćin uspeva da se vrati u meč, u 83. minutu sopstevnu mrežu zatresao je Marlon, te je Gengan imao priliku da osvoji bod.

Da tako ne bude postarali su se gostujući fudbalera, najpre je Srarfi vratio dva gola viška Nici, da bi konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade postavio Plea, svojim četvrtim golom na utakmici.

Nica sedma nakon ovog trijumfa, imaju 42 osvojena boda, dok je Gengan na 13. mestu, sa sedam bodova manje.