Liga 1: Ranijerijev Nant posrće, Gengan se izvukao u zadnji čas, pobede za Dižon, Anže i Ren

subota 24.02.2018.
21:55

U okviru 27. kola francuskog šampionata, večeras je od 20h odigrano pet duela.

Ekipa Klaudija Ranijerija i četvrti put zaredom nije uspela da slavi, sada su poraženi na svom terenu od Amjena, bilo je 0:1 (0:1) za novajliju u ligi.

Gol odluke pao je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, strelac je bio bivši igrač Čelsija i Sevilje Gael Kakuta.

Gengan je na svom stadionu u poslednjim minutima izvukao bod u meču sa Mecom, bilo je 2:2 (1:1).

Gosti su poveli sa kreča u šestom minutu, strelac je bio Mole, da bi Dou u 22. minutu poravnao rezultat sa kreča.

U nastavku, Nolan Ru vraća prednost gostima, da bi bod Genganu u 86. minutu doneo Dou, svojim drugim golom na meču.

Anže je slavio na gostovanju ekipi Lila, bilo je 1:2 (0:0) za goste.

Poveli su u 73. minutu preko Ekambija, da bi rezultat u 88. minutu poravnao Pepe.

Činilo se da će timovi podeliti bodove, ali je Anže odmah uzvratio, Ekambi postiže svoj drugi gol na meču u 89. minutu i donosi tri boda ekipi Anžea.

Dižon je kod kuće savladao Kaen sa 2:0 (1:0), najpre je autogol postigao Da Silva u 24. minutu, da bi konačan rezultat u 70. minutu postavio Tavares.

Ren je na svom stadionu savladao Troa, bilo je 2:0 (0:0) za domaćina.

Poveli su u 47. minutu preko Kazrija, da bi fudbaler iz BiH Sanjin Prcić postavio konačan rezultat u 72. minutu susreta.

Ranije danas su Tuluz i Monako remizirali na "Munisipalu", više o tom duelu, na kom je viđeno šest golova, OVDE.