Autor: Lazar Nikolić
nedelja 05.02.2023.
17:08

Pobedio Nant.

Danas su u terminu od 15 časova odigrane četiri utakmice 22. kola francuske Lige 1. Dva meča završena su rezultatom 0:0, dok su druge dve završene rezultatom 2:0, u jednoj su slavili domaći, a u drugoj gosti.

Pobedu na domaćem terenu izvojevanu rezultatom 2:0 slavi Strazbur. Oni su bili bolji od Monpelje, iako su  od 33. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Žan-Eudes Ahulu.

Strazbur je poveo već u prvom minutu, napadač Habib Dijalo iskoristio je asistenciju Morgana Sansona i razgalio domaće navijače.

Nije smetao crveni karton ekipi Strazbura koja je na isteku prvog dela udvoestručla vođstvo, a ponovo je gol postigao Dijalo.

Slavio je danas i Nant, i to na gostovanju Ažaksijou sa 2:0.

Gosti su do pobede i sva tri boda došli golovima u drugom delu. Ivan Žusan doveo je Nant do prednosti u 64. minutu posle asistencije Samuela Mutusamija.

Sve dileme oko pitanja pobednika rešio je Ludovik Blas pogotkom sa penala u 89. minutu.

Novu, 14. utakmicu bez poraza odigrala je sjajna ekipa Remsa. Oni su danas remizirali, bez golova, na gostovanju Okseru. Isti rezultat viđen je i na meču Lorijen - Anže.