petak 25.08.2023.
22:55

Veliki bod Monaka koji je gubio sa 3:1

EPA-EFE/Mohammed Badra

Fudbaleri Nanta i Monaka remizirali su 3:3 u premijernom meču trećeg kola francuske Lige 1.

Tako je Nant stigao do prvog bodoa u sezoni, dok su "kneževi" posle dva trijumfa upisali remi.

Poveo je domaćin već u petom minutu golom egipatskog napadača Mostafe Mohameda.

Posle 15 minuta Nant jeudvostručio prednost preko defanzivca Žan-Šarla Kasteleta koji je glavom zatresao mrežu Monaka posle kornera.

Gosti su smanjili zaostatak u 27. minutu kada je Japanac  Takumi Minamino iskoristio dobar centaršut Enrikea i glavom poslao loptu u mrežu Nanta.

Posle samo tri minuta igre u nastavku Mostafa Mohamed je vratio dva gola prednosti Nantu posle sjajnog kontranapada i asistencije Merlana.

Činilo se tada da će Monakao doživeti prvi poraz u sezoni, ali nije bilo tako. Uspeli su "kneževi" da smanje na 3:2 golom kapitena Visama Ben Jedera u 59. minutu, a bod gostima doneo je Majron Boadu četiri minuta pre kraja meča, koji se sjajno odbitka i sproveo loptu u mrežu domaćina.