nedelja 07.04.2024.
17:00

Neefikasno ovog popodneva u Ligi 1.

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Posle goleade u duelu Bresta i Meca (4:3), nastavak fudbalskog popodneva u francuskoj Ligi 1 doneo je neefikasan fudbal.

Završene su još tri utakmice 28. kola, a u tim duelima postignuto je samo dva pogotka, oba u režiji ekipe Monpeljea.

Ovaj tim je danas dočekao ekipu Lorijena i slavio sa 2:0, a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu. Savanije je iz jedanaesterca u 55. minutu doneo prednost Monpeljeu, a trijumf domaćih je osigurao  Karamo u 90. minutu za konačnih 2:0.

Ovim trijumfom Monpelje se odmakao od opasne zone i sada ima 32 osvojena boda na 13. poziciji na tabeli, a Lorijen je ostao na 26 i prvi je ''ispod crte'' u zoni ispadanja.

U preostale dve utakmice nije bilo golova. Nica je remizirala na gostovanju ekipu Remsa i izdvojila se na petom mstu sa 44 boda, četiri više od današnjeg rivala. Za to vreme u Tuluzu, domaći tim je igrao bez golova sa Strazburom, u duelu ekipa iz sredine tabele.

Večeras još igraju Monako - Ren od 17.05 i Nant - Lion od 20.45.