Liga 1: Trijumfi Dižona i Strazbura, bez pobednika u Gengamu i Tuluzu

subota 18.11.2017.
21:52

U okviru 13. kola francuske Lige 1, večeras od 20h odigrana su četiri duela.

Dižon je na svom stadionu dočekao Trou, domaćin je slavio sa 3:1 (1:1).

Poveli su gosti golom Hjun-Juna u 18. minutu, ali je 11 minuta kasnije Tavareš poravnao rezultat.

Isti čovek donosi preokret u korist domaće ekipe u prvom minutu drugog dela igre, da bi konačan rezultat samo par minuta kasnije postavio Čang-Hun.

Strazbur je ugostio Ren, domaćin je odbranio svoj teren i došao do tri boda, na kraju je bilo 2:0 (1:0).

Poveli su u 28. minutu preko Blajaka, gosti su od 63. minuta igrali sa igračem manje, kada je Amalfitano zaradio direktan crveni karton, nakon divljačkog starta sa leđa nad jednim od domaćih fudbalera.

U 82. minutu je Baoken povisio na 2:0, da bi neizvesnost u finiš uneo Hunu, golom u 89. minutu.

To je ipak bilo sve od gostiju, nisu uspeli da poravnaju u poslednjih par minuta, te je domaćin sačuvao prednost i došao do tri boda.

Gengam je ugostio Anže, a na kraju je bilo 1:1 (1:1).

Poveli su domaći fudbaleri u 14. minutu preko Kamare, da bi devet minuta kasnije rezultat poravnao Andru.

U 61. minutu je Deu zaradio drugi žuti karton i isključenje, a do kraja nije bilo promene rezultat, gosti nisu iskoristili brojčanu prednost.

Pobednika nije bilo ni na "Munisipalu", gde su Tuluz i Mec odigrali 0:0.

Gosti su ostali sa igračem manje već u 23. minutu, kada je Dianje zaradio direktan crveni karton.

To ipak nije pomoglo domaćinu da dođe do gola, pa gosti iz Meca mogu biti prezadovoljni bodom. Milan Biševac je odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.