sreda 06.01.2021.
20:55

Večeras su na programu mečevi 18. kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Utakmice su podeljene u dva termina, a od onih koje su odigrane od 19 časova najubedljiviji je bio Strazbur, koji je na svom terenu savladao ekipu Nima sa 5:0.

Bez srpskog reprezentativca Stefana Mitrovića, koji je meč pratio sa klupe za rezerve, Strazbur je do trijumfa stigao na krilima dvostrukog strelca Ludovika Ažorka, koji je u 58. minutu imao priliku i za het-trik, ali nije bio precizan sa bele tačke. Uz njega, mrežu gostiju pogađali su i Dialo u 38. i Lala iz penala u 45. minutu, kao i Mažid u 90. iz trećeg penala za Strazbur na ovoj utakmici.

Pet golova postigao je i Monako, ali kao gost protiv Lorijena, u utakmici koju su ''Kneževi'' dobili sa 5:2.

Poput Stefana Mitrovića u Strazburu, ni Strahinja Pavlović nije dobio priliku da zaigra u ekipi Monaka.

Prvo poluvreme bilo je rezultatski neizvesno, Monako je poveo u devetom minutu golom Dizazija, a Mofi je u 31. doneo izjednačenje domaćinu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Lorijen je ostao bez isključenog Delaplasa, a Golovin je u 64. minutu vratio prednost Monaku.

Lorijen uzvraća tri minuta kasnije preko Gravilona, ali više od toga domaćin nije mogao.

Do kraja, još tri gola ''Kneževa'' za ubedljiv trijumf, a strelci su bilo Foland u 68, Diop u 78. i Maripan u 89. minutu za konačnih 5:2.

Utakmice Mec - Bordo i Nant - Ren završene su bez golova, a Brest je sa 2:0 na svom terenu savladaio Nicu. Munije je u 23. minutu postigao vodeći gol, a pet minuta kasnije je Onorat postavio konačan rezultat.