Liga konferencija - Lalatov trijumfalni debi, Borac ovu prednost ne sme da ispusti!

19:53

''Ljubav na prvi pogled'' između Nenada Lalatovića i navijača banjalučkog Borca.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Doskorašnji trener kragujevačkog Radničkog Nenad Lalatović danas je imao uspešan zvanični debi na klupi banjalučkog Borca, i to na evropskoj sceni!

Banjalučani su danas u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija u Modriči savladali ekipu B36 Toršavn sa Farskih Ostrva rezultatom 2:0 i stekli lepui prednost pred revanš za sedam dana na gostujućem terenu.

Lalatovićev timn je poveo u 38. minutu lepim golom Benjamina Tatara koji je udarcem glavom iskosa sa leve strane lobovao istrčalog protivničkog golmana - 1:0.

Prednost Borca duplirao je Nedeljko Piščević u 84. minutu, posle odličnog centaršuta Subića sa leve strane. Podsetimo, Piščević je zajedno sa trenerom Lalatovićem i defanzivcem Andrićem ovog leta stigao u Borac iz kragujevačkog Radničkog.

Mogla je pobeda Banjalučana da bude i ubedljivija, ali su i gosti nekoliko puta opasno pripretili, pogotovo u finišu prvog i finišu drugog poluvremena. Zato, Banjalučani, nema opuštanja u revanšu.

U ostalim do sada završenim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija postignuti su ovi rezultati:

Alaškert - Hamrun 1:0
Santa Koloma - Brejdablik 0:1
Panevežis - Milsami 0:0
Flora - SJK 1:0
KuPS - Dila Gori 2:0
Megpis - Krusejders 2:1
Pogon - Rejkjavik 4:1
Saburtalo - Partizani 0:1.