Liga kup - "Boro" bliži finalu, šok za "Plavce"!

22:55

Šokantan poraz Čelsija!

Martin Rickett/PA via AP

Daleko je Čelsi od nekog inspirativnog fudbala. Naprotiv.

Večeras u okviru Liga kupa poraz od Midlsbroa, ekipe koja se takmiči u Čempionšipu. Na "Riversajdu" večeras 1:0 i sada su bliži plasmanu u veliko finale ovog takmičenja. Podsetimo, ovo je bila prva od dve utakmice ova dva tima.

Jedini gol na ovom meču videli smo u prvom poluvremenu.

Igrao se 37. minut, videli smo neverovatno dobru loptu iz zone odbrane, Džons je bio na desnoj strani, uposlio je Haknija koji pogađa.

Čelsi je najbliži izjednačenju bio u 4. minutu nadoknade prvog poluvremena kada je golman domaćih ispustio loptu, pravo u ruke Palmeru koji je sa samo par metara prebacio prazan gol. Neverovatan promašaj.

Iako su navijači uglavnom kritikovali Čelsi tokom većeg dela meča, mora se priznati izuzetno dobra partija ekipe koju trenira Majkl Kerik, nekadašnji fudbaler Mančester junajteda, igrali su izuzetno disciplinovano, praktično bez mnogo grešaka u odbrani.

Uglavnom jalova inicijativa Čelsija, u drugom poluvremenu su imali veliki posed lopte, ali uzalud, moraće na svom terenu da pokušaju da se iskupe.