Liga kup - Enco sprečio bruku Čelsija protiv četvrtoligaša na debiju Moreirinog sina! Everton jedva, "oštrice" ispale...

23:11

Večeras je odigrano pet utakmica drugog kola engleskog Liga kupa...

AP Photo/Kin Cheung

Malo je nedostajalo da večeras vidimo nova velika iznenađenja na Ostrvu.

Čelsi je u kombinovanom sastavu teškom mukom na domaćem terenu pobedio četvrtoligaša Vimbldon rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Gosti su poveli golom Tilija sa penala u 19. minutu, da bi Madueke u poslednjim trenucima prvog poluvremena na identičan način poravnao rezultat.

Pobedu "plavcima" obezbedio je Enco Fernandez, a interesantno je da je za Čelsi debitovao sin nekadašnjeg fudbalera Partizana Almamija Moreire Dijego Moreira koji je počeo meč i odigrao prvih 45 minuta.

I Everton se umalo nije obrukao u Donkasteru gde je domaćin na kraju ipak poražen sa 2:1.

Posle gola Ajronsajda u 44. minutu, drugo poluvreme pripalo je "karamelama" zahvaljujući novajliji Betu u 73. i Danžumi u 88. minutu susreta.

Za bruku premijerligaša pobrinuo se Šefild junajted, novajlija u Premijer ligi poražen je na domaćem terenu od trećeligaša Linkolna zahvaljujući i to nakon izvođenja penala posle 0:0 u regularnom delu.

Barnli je slavio u Notingemu golom Amdunija u 90. minutu, dok je Blekburn brojao do 8 protiv nejakog četvrtoligaša Harogejta.