Liga kup - Junajted sprečio iznenađenje na Old Trafordu, Njukasl slavio u okršaju premijerligaša!

utorak 10.01.2023.
22:58

U terminu od 21 sat večeras su odigrane dve utakmice četvrtfinale Liga kupa Engleske.

AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se večeras u polufinale Liga kupa nakon što su eliminisali Čarlton rezultatom 3:0.

Trećeligaš se hrabro držao tokom čitavog meča, pokušavao da zapreti iz kontranapada, ali nije uspeo da dođe do još jednog iznenađenja.

Igrao se 21. minut kada je Antoni sjajnim udarcem sa više od 20 metara sa desne strane savladao nemoćnog Mejnard-Bruera, a svaku dilemu oko pitanja pobednika rešio je Markus Rašford golom u 90. minutu.

Reprezentativac Engleske postavio je konačan rezultat u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Erik ten Hag promešao je sastav, ali je i pored toga Junajted prilično sigurno stigao do polufinala.

Tamo se našao i Njukasl koji je u okršaju dva premijerligaša bio bolji od Lestera rezultatom 2:0.

Tačno sat vremena igre je prošlo kada su "svrake" povele golom Dena Burna posle dodavanja Žoelintona.

Upravo je Brazilac 12 minuta nakon toga i postavio konačan rezultat, te tako doveo Njukasl do polufinala Liga kupa i prilike da se bori za prestižni trofej.