Liga kup - Loše veče za Srbe, Ivić ispao od četvrtoligaša, Bane neće po dobrom pamtiti povratak!

Autor: Milovan Longinov
utorak 22.09.2020.
22:12

Šteta...

Twitter/WBA
Twitter/WBA

I VBA i Votford večeras su razočarali i ispali iz šesnaestine finala Liga kupa.

VBA je na debiju Baneta Ivanovića izgubio posle penala od Hal Sitija, dok je Ivićev Votford ispao na gostovanju od četvrtoligaša Njuporta - 3:1.

Ivanović je bio starter, igrao je do 59. minuta, a nakon njegovog izlaska, VBA je pao i ispao. VBA je postigao dva gola iz penala, strelci su bili Robson-Kanu u 56. i Edvards u 66. minutu, a gosti su se dva puta vraćali i izjednačili, pa su posle konačnih 2:2 odlučivali penali.

U penal seriji, gosti su bili precizni svih pet puta, dok je u odlučujućoj seriji neprecizan bio Diangana, pa je Hal prošao dalje.

Tim Vladimira Ivića nije uspeo da prođe u narednu rundu, pošto je Njuport na svom stadionu slavio rezultatom 3:1.

Očekivano, Liga kup je i za Stršljenove u drugom planu, pa je tako i Ivić izveo drugi tim večeras i nije uspeo da prođe dalje.

Njuport je brzo stekao dva gola prednosti preko Ejbrahamsa u 18. i Labadije u 28. minutu,ali je Penaranda smanjio u 54. iz penala.

Ipak, u 65. minutu Amond je povisio na 3:1, a kada je Hrvat Stipe Perica zaradio direktan crveni karton u 89. minutu, bilo je jasno da Votford ne može do izjednačenja.