Liga kup - Magičan meč na "Enfildu", Liverpul primio pet komada i prošao dalje!

sreda 30.10.2019.
22:36

Potpuno neverovatan meč osmine finala Liga kupa u Engleskoj.

AP Photo/Jon Super

Ekipa Liverpula je dočekala Arsenal u okviru osmine finala Liga kupa i u četvrtfinalu gledaćemo ekipu Liverpula.

To je epilog nakon neverovatne utakmice koju smo gledali na "Enfildu", videli smo čak deset golova, penale, a na kraju slavlje Liverpula nakon penala, bilo je 5:5 u regularnom delu, a nakon penala 5:4 za Liverpul.

Domaćin je poveo u 6. minutu autogolom Škodrana Mustafija, mnogi su već tada videli novu pobedu u nizu Liverpula i novi neuspeh Arsenala koji posrće ove sezone. Ipak, nije bilo tako.

Gosti su uspeli da za samo 18 minuta postignu tri gola, prvi u 19. minutu kada je Toreira pogodio, a onda je na scenu stupio Martineli koji je golovima u 26. i 36. minutu povisio na velikih 1:3 za goste.

Do kraja poluvremena još jedan gol za 2:3, Džejms Milner je bio siguran izvođač penala.

Nastavak nam donosi nova uzbuđenja. Prvo smo videli fantastičnu asistenciju Mesuta Ozila, prvu u njegovoj karijeri na "Enfildu", a Mejtland-Najls je pogodio za 2:4. Igrao se 54. minut.

Liverpul se nije predao, odigrao je 10 fantastičnih minuta, napadao ka golu Arsenala i to se isplatilo sa dva gola.

Okslejd Čembrlejn je "svojima" dao gol u 58. minutu, da bi Divok Origi izjednačio rezultat na 4:4, a tek je bio 62. minut.

Mislili ste da je ovo bio kraj uzbuđenjima? Ne.

Gosti stižu do prednosti zahvaljujući neverovatnom golu Viloka!

Nije ni ovde bio kraj, Liverpul je krenuo sa napadima i uspeo je na samom kraju da stigne do izjednačenja!

Divok Origi je iskoristio centaršut sa leve strane, polumakazicama je savladao Martineza za 5:5 i odlazak na penale!

Nakon tri serije gde su i jedni i drugi bili sigurni, Dani Sebaljos ne uspeva da iskoristi penal, pa je Liverpul bio u prednosti koju je iskoristio do kraja za prolazak u četvrtfinale!

Sigurni za Liverpul bili su Milner, Lalana, Bruster, Origi i Džons.

Sigurni za Arsenal bili su Beljerin, Genduzi, Martineli i Mejtland-Najls.

43 Komentara

LFC*19
Thursday, 31.10.2019
09:32

Glupo je reci da se neki trofej ne želi, pričamo o trofeju koji vrijedi koliko nedjeljna plata jednog igrača koji često zovu spas sezone. Međutim, Klop je odlučio da mu ovaj i FA Cup (do jedne ure) bude ravnoteža za igrače koji iz svako svojih razloga imaju manjak tekmi za prvi tim... Mogu samo mda pretpostavim šta ovim mladim igračima znači što su baš oni izbacili Arsenal i izborili minimum još jedan meč. Znao sam da će i Arsenal biti kombinovani tim ali sam znao da to njihovo pretumbavanje ekipe će biti sa makar 2 više prvotimca, a tek klupa sa 5 iz prvog tima je bila za ući i izboriti prolaz. Na kraju penali, znao sam da ne gubimo, jer svi znaju šta se ne može desiti kad zatrese Milner! YNWA

Ogist Kont
08:28

Prelep meč za gledanje. Čestitam i jednima i drugima. Ipak, kao neko ko više voli Arsenal ne mogu da ne primetim jednu stvar - oba tima su izvela drugi tim sa par seniora, primila pet golova, ali je Arsenalu cela odbrana bila sačinjena od prvotimaca i to im nije pomoglo da ne prime gol od Liverpulove dece. Velika je to sramota, a tu naročito mislim na Mustafija. Lepo je znati da imamo mlade nade u napadu poput Martinelija, ali oni će ili propasti ili otići ako se Arsenal ne reši uskoro Emerija, Mustafija i njima sličnih. Liverpulu čestitke, imaju divnu decu. Kao takvi neće skoro posustati i drago mi je zbog toga.

remedyynwa
01:08

Kako se Milner nasmejao kad ga je sudija pitao za stranu sutiranja

Red to the bone
00:36

Liverpul bez jedeanaest prvotimaca maltene, klinci su fenomenalni, zaslužuju još par utakmica u Liga Kupu 💪

_mladen_
01:39

Treba celo takmicenje da igra ovako, izbaci klince pa sta bude, plus par igraca kojima trebaju mecevi.

15:47

Apsolutno se slažem i voleo bih da svi dobiju priliku i u FA kupu, nema potrebe trošiti prvotimce na to čak ni u četvrt/polufinalu, a ako doguraju do finala zaslužuju i to da igraju 😁

RaZZoR (6x)
00:32

Kakva ludnicaa !!!! Bravo i za jedne i za druge, golovi Ox-a, Viloka i oba od strane Origija su fantazije, ovo je mec za navijace, dosta golova, prilika al najvise greski, mladi su i jedni i drugih u zelji za pobjedom ipak su Arsenalovi klinci pokleknuli...U svakom slucaju odusevljen sam utakmicom jednostavno ovakve utakmice najvise volim (al da Liverpul pobijedi na kraju) ...Sto sr tice momcadi malo sam vise ocekivao od Eliota,odbrana je bila dosta losa iako je Milner igrao beka dosta je grijesio sto nije cest slucaj, golman je bio kriminalan, al opet bravo decki od 1-3 do 5-5 :D

Everton FC
00:19

Venger je primao po osam komada ali nikada ne bi dva puta ispustio prednost alo dva puta su vodili po dva gola to se njemu ne bi desilo protiv tima kao sto je Liver

Mjolnir-HammerOfThor
00:18

Liverpool u23 pobjedio Arsenal. Sramota za Arsenal da ova utakmica nije završila sa 2-3 gola razlike za njih i sramota od suđenja. Penal je bio simulacija ali prije toga je bila čista ruka i tu je već trebao da se svira penal. Sa druge strane čist ofsajd kod gola za 1:1 i onda neshvatljivo puštanje igre od strane sudije kad je već prišao da sprejem označi gdje treba da bude lopta i kad su se igrači Liverpula opustili i krenuli da namještaju zid. Zaključak na kraju je odličan meč sa masu prelijepih golova ali ako Liverpool želi da uzme ovaj trofej moraće da uključe i prvotimce pomalo

Lakii
06:20

Svaka ti je na mestu.

Red blood
11:09

Liverpul zeli da uzme ovaj trofej jedino ako klinci dodju do polufinala,ili cak finala.
A pitanje je da li ce uopste izaci na teren u cetvrtfinalu.
Nemaju prazan termin zbog Svetskog kupa (ili kako se vec zove).
Ako FA Engleske zabiberi neki termin koji Liverpulu ne bi odgovarao,u i ovako prenatrpanom rasporedu,postoji mogucnost da ce predati mec bez borbe.
Tako je bar mister Normal One sinoc izjavio.

L F C
00:07

Dobra utakmica i vazna pobeda sa kombinovanim sastavom. Videla je se nesigurnost odbrana na obe strane, ali je na kraju ispalo dobro. Sto se tice same utakmice, sta reci deset golova, ne deseva se bas cesto. Sve u svemu idemo dalje, svaka pobeda je vazna. Pohvale igracima, pogotovo nasim mladim snagama. Pozdrav braco moja redsi.
Y N W A

Axwell ciganin
00:04

Svaka cast momci! Liverpule VOLIM TE!

Crveni Lucifer
00:03

Kakav crni magicni mec, duel dve palanacke ekipe ne zna se ko je bio gori, seoski fudbal

äxwell
00:21

Pa dobro ne igraju svi sa svojom prvom postavom u Liga Kupu kao sto to radi Jedinstvo! Neko daje sanse klincima da se kale! 😉👌

The Red Army
11:20

Pa nama su klinci prva postava 😂

Jean-Luc Picard
00:30

Sta si ti gledao, liverpul dok tvoj divni junajted igra? Necu vise da obracam paznju na tebe, necu vise ni minuse da ti lupam, ti ne postojis vise

Red blood
00:02

Divok Origi.
Definitivno postaje najnepopularnija njuska na Ostrvu.
:)))))
Zabavan mec.
Dublju analizu nepotrebno praviti s'obzirom na sastave,najzesce kritike definitivno treba da idu najiskusnijima.
Lalana kriminal.
Doduse,totalno van svoje pozicije.
Najbitnije je da su Crveni prosli,neka ova deca upisu jos koji nastup.

Lakii
06:36

Vala da ne upisu 😩😂

LUZERPOOL
Wednesday, 30.10.2019
23:56

Ovaj Mustafi je uzas, krsina teska, upropasti Arsenal.

23:50

Kakvo uzimanje vremena od strane igraca Ars i onda BOOM! Origi.

T. Henry
23:47

Arsenal mora 10 da da pa možda uspe da pobedi

äxwell
23:46

Na papiru mnogo jaci tim je izveo Emeri! I opet izgubio! Ovo je odlicna stvar za ove klince, veliko iskustvo! Pravili su neke urnebesne greske, poklanjali golove, ali su se borili i izborili! Nadam se da ce nastaviti sa ovom politikom igranja klinaca u ovom kupu! Arsenal sa ovim Mustafijem u odbrani je urnebesan! Zamisli kada si najgori igrac na terenu pored svih ovih klinaca, a vec si dostigao neki vrhunac igranja fudbala!!

23:42

Kakav mec, ali ovaj tim ne gubi na Enfildu. 😂 Utakmica bez odbrane, sad kad Arsenal nije pobedio, nece nikad. Jos Klop menja Oxa, koji mora vise da igra kad ovako decko sutira, to treba Liverpulu. Zanimljiv mec, svi se odmorili, savrseno vece. 😃

Tristan
03:12

Zbog takvih utakmica se gleda fudbal!

xman
10:57

Ox iz dana u dan pokazije da je materijal za startnih 11..a to ce da se desi kad tad. Velika je steta sto je dozivio onu povredu, ko zna kako bi se zavrsilo finale LS i proslogodisnje prvenstvo.

Igors Stepanovs
23:41

Lepa,efikasna tekma.Kad su dosli do 5:5 znao sam da Liverpul prolazi na penale.Ne znam kad je poslednji put neki Arsenalov golman odbranio penal.Ili bar pogodio stranu.Jel uopste oni prostudiraju penale,sta rade kad golman od 5 penala jednom pogodi samo stranu?Ni Leno nije bolji po tom pitanju.

Непобедиви
00:23

Protiv Celsija u Komjujiti Sildu (2015., cini mi se) smo pobedili na penale poslednji put.

krsta94
23:40

Kakav mec xD. KIinci rasturili,sta drugo reci.Dobri i jedni i drugi,sve pohvale.A sto se tice sudija,nemaju ponma.Prvi gol Arsenala ofsajd,mozda cak i kod drugog nisam siguran.Sumnjiv penal za Liverpool.

23:39

Ma ko ce bre nas da pobedi na Enfildu? kad seniorski arsenal ne moze nasu decu da prodje hahah. e al kakva tekma, au paar sa liv barcelona

Непобедиви
23:37

Jasno je da Emeri i Klop ne mare previse za ovaj kup. Odlicna prilika da se kale klinci, da se uvode u ritam igraci koji se vracaju sa oporavka i da dobiju minutazu igraci na koje se ne racuna previse. Ozilovo kapiranje fudbala je za barem dva koplja iznad svih ostalih Arsenalovih vezbih igraca i pravi je kriminal da ga Emeri uopste ne koristi. Steta sto Mejtland-Najls ima ocigledne probleme sa koncentracijom. Nije los igrac. I da, Emeri sto pre iz kluba.