Liga kup - Najgora ekipa Premijer lige šokirala Siti, šta je to uradio golman Ortega?!

sreda 11.01.2023.
22:58

Veliko iznenađenje!

Beta/ AP Photo/Alastair Gran

Fudbaleri Mančester sitija eliminisani su iz četvrtfinala Liga kupa, pošto su večeras izgubili u gostima od Sautemptona rezultatom 2:0! U drugom večerašnjem meču, Notingem Forest je posle penala eliminisao Vulverhempton!

Najgora ekipa Premijer lige večeras je odigrala partiju sezone i golovima Mare i Đenepoa došla do istorijskog trijumfa.

Pep Gvardiola je očekivano izveo "rezervnu" postavu, mada odavno znamo kakvu dužinu klupe ima Katalonac, pa su tako igrali - Voker, Kanselo, Garsija, Kalvin-Filips, Gundogan, Foden, Alvarez, Griliš.

Sautempton je potpuno šokirao favorizovanog rivala. U 23. minutu Mara je posle asistencije Lijanka pogodio za 1:0, a peto minuta kasnije usledio je šok. Đenepo je uvideo da je Ortega očajno postavljen i sa distance ga lobovao za 2:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Iako je dominirao, Siti se mučio pred golom i teško je dolazio do pravih prilika, što je Pepa Gvardiolu nateralo da reaguje u nastavku.

Na poluvremenu odmah su ušli Ake, Akanđi i De Brujne, a potom u 56. minutu i Erling Haland, što je značilo i potpunu ofanzivu.

Ipak, i pored poseda lopte, Siti i dalje nije uspeo da šutne u okvir gola Sautemptona.

Kako se bližio kraj, tako je sve više delovalo da su se igrači Sitija pomirili sa eliminacijom iz "najmanje bitnog takmičenja", a domaći navijači su pripremali slavlje i feštu na tribinama.

U drugom večerašnjem susretu, Notingem Forest je nakon penala eliminisao Vulvse.

Posle 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Boli je u 18. minutu doneo prednost "šumarima", a u 64. novajlija Kunja je asistirao Raulu Himenezu za 1:1.

Kako do 90. minuta nije bilo promene rezultata, odmah su se izvodili penali.

U penal seriji, Saridž je odmah promašio prvi za Forest, ali je neprecizan bio i Neveš u prvoj seriji i potom Hodž u petoj.

Tako je još jedan od kandidata za ispadanje u Čempionšip obezbedio istorijski plasman u polufinale.