Liga Kup: VBA žrtva Arsenalovog besa, osmica Sautemptona

sreda 25.08.2021.
23:00

Het-trik Obamejanga.

EPA-EFE/Kirsty Wigglesworth / POOL

Fudbaleri Arsenala odigrali su najbolji meč od početka sezone i plasirali se u narednu rundu Liga Kupa ubedljivom pobedom na gostovanju ekipi VBA 6:0.

Najzaslužniji za trijumf bio je trostruki strelac Pjer-Emerik Obamejang, koji je tresao mrežu ekipe iz Vest Bromviča u 17, 45. i 62. minutu.

Mrežu domaćih napunili su i Pepe u prvom minutu nadoknade vremena, Saka u 50. i Lakazet u 69. minutu.

Ubedljivu pobedu ostvarili su fudbaleri Sautemptona na gostovanju slabašnom Njuportu 8:0. Trostruki strelac na ovom meču bio je Mohamed Elionusi, a golove su još postizali Armando Broja (dva gola), Natan Tela, Kajl Voker-Piters i Natan Redmond.

U trećem meču dana Barnli je posle 0:0 u regularnom delu, eliminisao Njukasl u gostima nakon bolje izvođenja penala.

Domaćin dva puta nije bi precizan naspram samo jednog promašaja gostiju iz Barnlija.