Liga kup - Vila ostala bez gasa, Junajted posle preokreta servirao osvetu na Old Trafordu!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 10.11.2022.
22:56

Pre samo pet dana, Aston Vila je slavila u Premijer ligi, sada je bolji bio tim iz Mančestera.

Manchester United

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se večeras u osminu finala Liga kupa Engleske pošto su na Old Trafordu savladali Aston Vilu rezultatom 4:2.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča doneo nam je mnogo uzbuđenja i veliki preokret.

Igrao se 48. minut kada je Remzi proigrao Olija Votkinsa koji je rutinski savladao Dubravku i doveo svoj tim u vođstvo.

Praktično već u sledećem napadu usledio je odgovor Junajteda, posle akcije po levoj strani i dodavanja Fernandeša, Marsijal se našao na pravom mestu u pravo vreme i poravnao rezultat.

Krenuo je Junajted sa još ofanzivnijom igrom, ali ponovo su se našli u problemu kada je Vila posle nesrećnog autogola stekla još jednu prednost.

"Crveni đavoli" se nisu predali, pa je Markus Rašford u 67. minutu svojim golom najavio potpuni preokret koji je u 78. doneo Bruno Fernandeš uz svesrdnu "pomoć" Mingsa od kojeg se lopta odbila u gol.

Nije to bilo sve od Junajteda, prečka Mektominija kao da je nagovestila pogodak škotskog veziste u samom finišu meča posle sjajne asistencije talentovanog Garnača.

Ekipa Erika ten Haga je utakmicu rutinski privela kraju i tako se plasirala u osminu finala Liga kupa Engleske.