petak 06.09.2024.
22:52

Crnogorci poraženi od Islanda.

Darko Bandic

Odigrana su tri meča Lige nacija od 20.45 u ligi B. Slovenija i Austrija su remizirale 1:1 u Ljubljani u susretu grupe B3.

Crnogorci su poraženi na gostovanju na Islandu sa 2:0, dok su Vels i Turska odigrali bez golova u duelima grupe B4.

Benjamin Šeško je doveo Slovence u vođstvo sa "bele tačke" u 16. minutu. Do penala je došlo usled igranja rukom desnog beka Filipa Mvene u šesnaestercu na šut Petra Stojanovića.

Igrač koji je skrivio penal je bio asistent kod izjednačujučeg pogotka u 28. minutu, strelac je bio Konrad Lajmer. Odlično se vezni igrač ubacio u prazan prostor pred Oblaka i iz "prve" je pas Mvene pretvorio u gol.

U prethodnom duelu grupe B3 su Kazastan i Norveška odigrali bez golova.

Turska je uspela da sa igračem manje odoli Velšanima kao gost. "Zmajevi" nisu iskoristili brojčanu nadmoć i domaći teren da dođu bar do minimalne pobede.

Turke je u problem doveo napadač Jilmaz, koji je u 62. minutu dobio drugi žuti karton. Na sve to se Arda Guler povredio u sudijskoj nadoknadi.

Lider grupe B4, bar posle prvog meča, jeste Island posle pobede od 2:0 nad Crnogorcima. Strelci su bili Oskarson u 39. i Portseison u 58. minutu.