Liga nacija: Prvaci sveta se vratili kući i slavlje začinili pobedom!

nedelja 09.09.2018.
22:40

Fudbaleri Francuske igrali su prvi meč na svom tlu od kako su osvojili Mundijal u Rusiji.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Liga A, grupa 1

Francuska je nakon uvodnog remija sa Nemačkom u Minhenu, na nacionalnom stadionu u Sen Deniju dočekala Holandiju, prvaci sveta slavili su sa 2:1 (1:0).

Već nakon 50-ak sekudi Francuzi dolaze do izgledne prilike, Mbape je pobegao odbrani, prihvatio dubinsku loptu Pogbe, nakon par finti se fantastično namestio na udarac, ali je Silesen bio dobro postavljen, te je sačuvao svoju mrežu.

Ipak, u 14. minutu golman Barse nije bio te sreće, Matuidi proigrava Mbapea, a ovaj trese praznu mrežu rivala za 1:0.

Nije bilo previše interesantno u nastavku, Francuska je bila daleko bolji rival, ali su na poluvreme otišli sa samo golom viška.

U nastavku su Holanđani zaigrali nešto angažovanije, a to im se isplatilo u 67. minutu.

Keni Tete prolazi po desnoj strani nakon duplog pasa sa Depajom, ubacuje dobru loptu pred gol Francuza, a Rajan Babel uspeva da matira Areolu za 1:1.

Ipak, samo osam minuta kasnije, rezervista Benžaman Mendi fantastično centrira sa leve strane, lopta pada na volej Žiruu, koji sjajno šutira levicom i matira Silesena za 2:1.

Francuzi su prepustili loptu gostima u nastavku, odlučili su da čuvaju rezultat, a to su na kraju i uspeli.

Liga C, grupa 3

Kipar i Slovenija su u prvom kolu doživeli poraze, pa je večeras bila prilika da se nečiji bodovni saldo poveća.

Na kraju su Kiprani došli do sva tri boda, slavili su nakon preokreta sa 2:1 (0:0) protiv Slovenaca.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon devet minuta igre u nastavku napadač Sent Etjena Robert Berić doneo prednost Slovencima.

Selektor Kiprana je potom izvršio dve izmene, a promene su urodile plodom u 69. minutu, kada je Sotiru poravnao rezultat.

U poslednjem minutu regularnog dela igre, Kiprani dolaze i do potpunog preokreta, ovoga puta je autugol postigao Stojanović, za konačnih 2:1 u korist domaćina.

Liga D, grupa 4

U duelu selekcija koje su nakon prvog kola bile bez bodova, slavio je Lihtenštajn, Gibraltar je kući ispraćen sa dva gola u mreži, bilo je 2:0 (1:0) na stadionu u Vaducu.

Do istorijske pobede selekcija Lihtenštajna došla je golovima Salanovića u 32. minutu i Vizera 40 minuta kasnije.