subota 04.12.2021.
20:53

Šampion slavio u teškoj utakmici.

@losclive/Twitter

Fudbaleri Lila pobedili su Trou sa 2:1 (0:1) na svom "Pjer Moroa" stadionu u duelu 17. kola Lige 1.

Težak i naporan meč imali su izabranici jer su već od šestog minuta morali da jure prednost.

Tada je Tristan Dingom pogodio za vođstvo Troe, ali onda je svoje prste umešao najbolji strelac prvenstva Džonatan Dejvid, koji je početkom drugog poluvremena izjednačio, da bi se u finišu utakmice njegov pokušaj asistencije odbio od noge Giradona i potom završio u mreži.

Troa je imala svoje šanse, mogli su i "slučajno" do novog vođstva pre drugog pogotka Dejvida kada je lopta pogodila Kuamea, ali je Ivo Grbić na golu Lila maestralno reagovao i spasio svoj tim.

Aktuelni prvak Francuske trenutno je na sedmom mestu, dok je Troa na 15. i pitanje je hoće li ostati na tim mestima ukoliko sutra brojni timovi koji su pokraj njih ostvare dobre rezultate.