petak 12.08.2022.
22:51

Novajlija pogodio za goste.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Nanta i Lila podelili su bodove 1:1 u meču drugog kola francuske Lige 1.

Prvo poluvreme pripalo je domaćem Nantu, prvo je u 26. minutu Mojzes Sajmon posle sjajnog šuta sa distance pogodio stativu, da bi isti igrač samo tri minuta kasnije zatresao mrežu Lila i doneo prednost svom timu.

Mogao je Žonatan Bamba da poravna rezultat samo pet minuta kasnije, ali je njegov udarac zaustavio Lafont.

Ušli su fudbaleri Lila mnogo bolje u drugo poluvreme i imali dve dobre prilike preko Benažemena Andrea u 54. i 59. minutu, oba puta je bio neprecizan veznjak gostiju.

Inicijativa se Lilu isplatila u 76. minutu, posle sjajne akcije i asistencije Džonatana Dejvida, debitantski pogodak postigao je levi bek Ismaili koji je ovog leta došao iz ukrajinskog Šahtjora.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa su timovi podelili bodove.