nedelja 28.04.2024.
15:00

Velika pobeda za Lil.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Lila pobedili su Mec na "Sen Simforijenu" rezultatom 1:2 (1:2) u susretu 31. kola Lige 1.

Završena je Mecova serija od dva trijumfa, a kako je krenulo danas, nadali su se da će ona biti produžena, a samim tim i njihove šanse za opstanak biti veće.

Igrao se 23. minut kada je odličnu golgetersku formu nastavio Žorž Mikautadze kada je pogodio sa bele tačke. Prethodno je lopta u ruku pogodila Nabila Bentaleba na ivici šesnaesterca i Stefani Frapar je brzo pokazala na penal.

Međutim, isto tako brzo je Lil preokrenuo. Dupli pas Džonatana Dejvida i završnica Ismailija 10 minuta kasnije za poravnanje, a onda pred odlazak na odmor i gol Jusufa Jazičija za preokret i ispostaviće se tri boda Lila.

Vredna tri boda "doga" koje su sada na trećem mestu iznad Bresta, uz meč više i dva boda viška. Mecu preostaje grčevita borba za opstanak jer imaju istovetan broj bodova kao sigurni Avr, ali lošiju gol-razliku.