utorak 26.09.2023.
22:56

Lil propustio priliku da se priključi vodećima.

EPA-EFE/Mohammed Badra

U zaostaloj utakmici šestog kola francuske Lige 1, Rems je večeras kao gost savladao ekipu Lila rezultatom 2:1.

Rems se ovom pobedom probio na peto mesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova, dok je Lil pretrpeo drugi poraz u sezoni i ostao je na jedanaestoj poziciji sa osam bodova.

Ispostavilo se da su se ključni trenucim ovog meča dogodili u prvih petnaestak minuta. Rems je poveo posle kornera u 12. minutu golom Mohameda Daramija, a samo četiri minuta kasnije Nakamura je udvostručio vođstvo gostiju. Kod oba gola u ulozi asistenta bio je vezista iz Zimbabvea Maršal Munetsi.

Očekivao se odgovor ekipe Lila do kraja prvog poluvremena, ali se to nije dogodilo i tek u 80. minutu domaći uspevaju da se rezulttaski vrate u igru, kada je Benžamin Andre smanjio na 2:1.

Imao je Lil još desetak minuta da dođe bar do izjednačenja, ali nije uspeo u toj nameri, čak nije ni bilo nekog većeg pritiska pred golom ekipe Remsa sve do poslednjih sekundi nadoknade vremena. Tada je Kabela lepo proigrao Kavaleira u kaznenom prostoru Remsa, a ovaj šutirao iskosa sa leve strane zamalo pored gola.